Úvod Historie Větroně Polomakety Akrobaty Slow fly Soutěžení

 

Co bylo před pár lety snem, dnes není problém. Malá, superlehká a skvěle létající letadélka. Podrobnosti o modelech od JR Models na http://www.jr-models.cz.


STORCH (lépe ČÁP) a FLY BABY od JR Models. Pohon TP3 (Turbínia), 8 článečků 110mAh, 9g servíčka, letadlo z polystyrenu a celkem 200g. Super létání na malém prostoru, pomalá a převelice hodná letadélka. Velmi odolná, vhodná pro nácvik pilotáže, ale nemají ráda vítr.

 

Další "polystyreňák", SE5A od JR Models. Robustní, funkční výplety, motor Speed 400/6, převod 1:2 (Griebl), vrtule Graupner Slim-prop 9x5 a 8x Sanyo 500 AR. Dohromady něco přes 600g a velmi obratná (řízena křidélka), nezničitelná (skoro) a zajímavě vypadající stíhačka pro "vyřádění se".

Další umělohmotný mrňous, tentokrát na téma NEBESKÁ BLECHA. Pohon a váha stejná jako výše, taky paráda.

 

Další NEBESKÁ BLECHA, nyní jako prototyp pro JR Models. Pohon je stejný, jen nová vrtulka od Griebla. Krásně divné letadélko.

FOKKER od JR  má ovládaná s výškovkou i křidélka, ale pohon je silnější, "280" s převodem kolem 1:4, vrtule od Styro Kit a 8x aku 300mAh. Váží asi 300g a také prima.

 

BLÉRIOT se stejným pohonem, křídlo polystyren, trup balsové lištičky.

Dalším krásným mrňousem je DH TIPSY MOTH od firmy Hacker Model, původně na CO². Také moc pěkně létá s klasickým Slow fly pohonem, váha 190g. Více o modelu na http://www.hacker-model.cz,  najdete tam i další vhodné modely pro Slow fly.

 

BELLANCA DECATHLON od Hacker Model je model velmi malý, letová váha musí být pod 190g a malé výchylky kormidel. Modýlek je velmi obratný a "živý".

PIPER také od Hackera, platí totéž jako u Bellancy. Omlouvám se za foto z katalogu, modely už nemám a fotky taky ne.

 

Polystyrenová stíhačka MORANE od JR Models potřebuje silný pohon, tak v něm je MIG (Speed) 280 s převodem 1:4 a 8x 280mAh aku. Zajímavě vypadá ta francouzská stíhačka z té první hloupé války. 

 

    

        Nahoru    

 


Přeji příjemné chvíle s elektrolety poháněnými vrtulemi FALCO a nově s pěknými letadélky v PC simulátoru FMS.
               
Pište na hustak.falco@tiscali.cz poznatky, připomínky a objednávky na vrtule a CD FALCO, dále komentáře, nápady i otázky ohledně elektroletu a PC simulátoru.

Poslední úprava: 17.10.2008